Футболистите на Етър победиха Черно море с 1:0 във Велико

...

Черно море пак стъпи на криво

Футболистите на Етър победиха Черно море с 1:0 във Велико Търново и се изкачи на девето място в класирането на efbet Лига. Поражението е второ за Черно море след домакинската загуба от ЦСКА-София.  " Виолетовите " пък са с две точки пред Царско село и с две зад Арда Кърджали. След по-добра игра на домакините Даниел Младенов в 30-ата. Малко по-късно Родриго Силва пък не съумя да вкара на Етър. Секунди преди да изтече постоянното време на първите 45 минути Мирослав Енчев повали Дани Младенов в наказателното поле и Румен Руменов бе прецизен от дузпа за 1:0. След почивката гостите натиснаха съществено, само че този път шансът не бе на тяхна страна. В 68-та минута Аристоте Ндонгала удари странична греда, а две по-късно Мартин Минчев пропусна от дузпа, отсъдена за задържане против самия него. Христо Иванов се намеси при удара на юношата на Черно море и избави Етър, както го направи и две минути по-късно след шут на Родриго Силва, който пропусна чудесно състояние и в добавеното време на срещата. Така Черно море остана на шестото място с 21 точки, колкото има и Берое. Старозагорците одобряват Арда в неделя.
Източник: standartnews.com