Футболистите на Ботев (Нови пазар) загубиха нелепо с 4:5 гостуването

...

Ботев загуби от Калиакра в трилър с 9 гола

Футболистите на Ботев (Нови пазар) изгубиха неуместно с 4:5 гостуването си на Калиакра (Каварна) в среща от третия кръг от Трета лига – Североизточна аматьорска група. Много голове, доста обрати видяха феновете на футбола, пристигнали да следят дуела. Още при започване на мача гостите поведоха в резултата с точното попадение на Митко Митков. Това стресна каварненци и те до края на полувремето обърнаха мача в тяхна изгода с головете на Георги Станчев (2) и Преслав Пасев. В началото на втората част нов гол на Калоян Димитров направи преднината на домакините още по-изразителна – 4:1.

С влизането в игра на играещия треньор Димитър Димитров Ботев (Нови пазар) съживи играта си и за няколко минути съумя да осъществя два гола – дело на Митко Митков и Димитър Димитров – 4:3. В 75-ата минута домакините посредством Калоян Димитров осъществиха нов гол – 5:3 и счетоха, че са спечелили дуела. Гостите от Нови пазар взеха самодейността и направиха няколко много рискови влизания в наказателното поле на домакините. От ъглов удар изпълнен точно от Фатих Фаик новопазарци означиха нов гол с глава с създател Васил Димитров – 5:4. Секунди преди последния съдийски сигнал гредата избави вратаря на Калиакра (Каварна) от нов гол. Така след по-добра игра през втората половина на второто полувреме Ботев (Нови пазар) пропусна да открадне най-малко точка от гостуването си на Калиакра (Каварна).