Футболист №1 на България за 2018 година Кирил Десподов затвърди

...

Десподов се развихри за Каляри, но се контузи

Футболист №1 на България за 2018 година Кирил Десподов затвърди положителните усещания, които оставя от началото на подготовката. Вчера крилото на Каляри означи гол в контролата против Киево, извоювана с 2:1, а представянето му заслужи доста похвали в обществените мрежи от почитатели на клуба от Сардиния.

Десподов стартира като титуляр в скица с двама нападатели. Българинът си партнираше в предни позиции с Алберто Чери и беше най-острият футболисти на " рособлу ". В 24-ата минута футболистите на Каляри пресираха пред противниковото наказателно поле и откраднаха топката, която попадна в Десподов. Бившият ас на ЦСКА-София стреля точно в далечния ъгъл и откри резултата.

Десетина минути след попадението българският национал получи лека контузия и беше сменен от Хан. В самия завършек на полувремето Степински изравни за изпадналия от Серия " А " Киево, а звездата на Каляри Леонардо Паволети донесе успеха на своя отбор в 81-ата минута.
Източник: fakti.bg