Фулъм спечели с 2:0 гостуването си на Кардиф Сити и

...

Фулъм спечели гостуването си на Кардиф и е на крачка от Уембли

Фулъм завоюва с 2:0 гостуването си на Кардиф Сити и е на крачка от мач на " Уембли ". Мачът беше първи плейофен полуфинал за промоция във Висшата британска лига.

През първото полувреме срещата беше равностойна, като идвата тима имаха шансове за гол.

Веднага след почивката момчетата на Скот Паркър натиснаха. В 49-ата минута Джош Онума получи топката с тил към вратата, обърна се, мина технично през трима бранители на Кардиф и пусна елегантно топката в близкия ъгъл за 0:1.

След попадението играта се откри още и последваха пропуски и пред двете порти. В 90-ата минута Неескенс Кебано стреля тъкмо от директен свободен удар отдясно. Топката влезе в ъгъла зад стената. Алекс Смитис реагира постепенно на вратата на Кардиф - 0:2.

Реваншът в Лондон е в четвъртък, 30 юли от 21:45 часа. Все още не е ясно дали Скот Паркър ще може да употребява голмайстора на Чемпионшип Александър Митрович, който през днешния ден не беше на линия. В тези плейофи правилото за гол на непознат терен не важи.

В сряда, 29 юли от 21:45 часа ще играят Брентфорд и Суонси. Футболистите от Уелс взеха първия мач вкъщи с 1:0.