Фулъм спечели решителния плейоф за влизане във Висшата лига на

...

Фулъм спечели най-скъпия мач на света

Фулъм завоюва решителния плейоф за влизане във Висшата лига на Англия. На " Уембли " някогашният отбор на Димитър Бербатов победи с 2:1 Брентфорд след 120 минути. Така Фулъм се трансформира в последния тим, който завоюва промоция за Висшата лига следващата година.

В постоянните 90 минути двата отбора не съумяха да си отбележат и по този начин се стигна до продължения. В 105-ата минута на мача фамозно осъществяване на Джо Брайън даде задатък на символичния посетител Фулъм. Няколко минути преди последния съдийски сигнал още веднъж левият краен защитник бе в прегръдката на съотборниците, откакто се разписа за 2:0.

Брентфорд въпреки всичко стигна до почетен гол секунди преди да прозвучи последният съдийски сигнал. Точен бе Хенрик Далсгаар, само че попадението падна прекомерно късно, когато изходът от конфликта към този момент бе решен. Успехът носи на Фулъм 160 млн. паунда, които ще получи в идващите 3 години от тв.права.