Френският шампион Пари Сен Жермен и Страсбург играят при резултат

...

НА ЖИВО: ПСЖ - Страсбург 2:1

Френският първенец Пари Сен Жермен и Страсбург играят при резултат 2:1 в конфликт от 16-ия кръг на локалната Лига 1. Срещата на " Парк де Пренс " стартира в 22:00 часа.

Двубоят може да наблюдавате директно по DIEMA SPORT 3, а на Gong.bg ще го проследим минута по минута.

Първият към четвърт час не предложи безусловно нищо забавно. Парижани играеха повече с топката, а гостите се бяха прибрали в половината си, само че не допускаха обстановки пред вратата на Селс.

В 14-ата минута столичният отбор откри след гол с глава на своя капитан Маркиньос. Бразилският му съотборник Неймар центрира от фал, а някогашният състезател на Рома се измъкна от опеката на пазача си и не остави късмет на стража на гостите за 1:0.

Точно 10 минути след попадението на Маркиньос Мбапе можеше да удвои. Немси загуби равновесие в опит да пресече пас и по този начин топката попадна у голмайстора на Мондиал 2022. Мбапе стреля без закъснение с ляв крайник, само че в талото на вратаря.

Страхотна офанзива по десния фланг на Страсбург едвам не докара до гол. Гамейро получи паралелно подаване от крилото и засече, само че Донарума сподели страховит инстикт.

Шест минути след началото на втората част гостите от Елзас наказаха лековатите дейности на столичани. Маркиньос опита да пресече центриране отдясно, само че за негово злощастие, топката се отклони неприятно в крайници му и влетя в мрежата на Донарума.

Едва минута след изравняването ПСЖ можеше да вземе преднина още веднъж. Мбапе беше изведен на чиста позиция, само че още веднъж левият му крайник му изневери и не съумя да откри някой от ъглите на страсбургската врата.

Точно откакто измина един астрономически час игра Неймар се прояви в извънредно неприятна, даже глупава светлина. В рамките на две минути той си изкара два жълти картона, вторият от които за симулация в наказателното поле на гостите.

ПСЖ реагира като посърнал след аления картон, само че изстрел на Мбапе в близкия ъгъл бе избавен.

LIVE  / ПСЖ - Страсбург 2:1

1:0 Маркиньос 14`

1:1 Маркиньос 51` (автг.)

2:1 Килиан Мбапе 90+6`

ПСЖ:  Джанлуиджи Донарума, Норди Мукиеле, Маркиньос, Серхио Рамос, Ел Шадаил Битшабу, Марко Верати, Фабиан Руис, Витиня, Юго Екитике, Килиан Мбапе, Неймар

Наставник: Кристоф Галтие

Страсбург:  Матз Селс, Люка Перин, Александру Джику, Жерзино Нямси, Исмаел Дукуре, Хабиб Диара, Адриен Томасон, Санян Пирич, Жан-Ринер Белегар, Людовик Ажорке, Кевин Гамейро

Наставник: Жулиен Стефан