Френският шампион Пари Сен Жермен и Страсбург играят при резултат

...

НА ЖИВО: ПСЖ - Страсбург 1:1, Маркиньос с гол и автогол

Френският първенец Пари Сен Жермен и Страсбург играят при резултат 1:1 в конфликт от 16-ия кръг на локалната Лига 1. Срещата на " Парк де Пренс " стартира в 22:00 часа.

Двубоят може да наблюдавате директно по DIEMA SPORT 3, а на Gong.bg ще го проследим минута по минута.

Първият към четвърт час не предложи безусловно нищо забавно. Парижани играеха повече с топката, а гостите се бяха прибрали в половината си, само че не допускаха обстановки пред вратата на Селс.

В 14-ата минута столичният отбор откри след гол с глава на своя капитан Маркиньос. Бразилският му съотборник Неймар центрира от фал, а някогашният състезател на Рома се измъкна от опеката на пазача си и не остави късмет на стража на гостите за 1:0.

Точно 10 минути след попадението на Маркиньос Мбапе можеше да удвои. Немси загуби равновесие в опит да пресече пас и по този начин топката попадна у голмайстора на Мондиал 2022. Мбапе стреля без закъснение с ляв крайник, само че в талото на вратаря.

Страхотна офанзива по десния фланг на Страсбург едвам не докара до гол. Гамейро получи паралелно подаване от крилото и засече, само че Донарума сподели страховит инстикт.

LIVE  / ПСЖ - Страсбург 1:1

1:0 Маркиньос 14`

1:1 Маркиньос 51` (автогол)

ПСЖ:  Джанлуиджи Донарума, Норди Мукиеле, Маркиньос, Серхио Рамос, Ел Шадаил Битшабу, Марко Верати, Фабиан Руис, Витиня, Юго Екитике, Килиан Мбапе, Неймар

Наставник: Кристоф Галтие

Страсбург:  Матp Селс, Люка Перин, Александру Джику, Жерзино Нямси, Исмаел Дукуре, Хабиб Диара, Адриен Томасон, Санян Пирич, Жан-Ринер Белегар, Людовик Ажорке, Кевин Гамейро

Наставник: Жулиен Стефан