Френският нападател Усман Дембеле не е взел участие в тренировката

...

Френският нападател Усман Дембеле е под въпрос за мача с Дания

Френският нападател Усман Дембеле не е взел присъединяване в тренировката на френския народен тим в петък вечер на Стад дьо Франс поради травма на прасеца, оповестява „ L`Equipe “. Той е под въпрос за мача с Дания от 6-ия кръг на груповата фаза на Лигата на нациите на следващия ден вечер.

Въпреки че " петлите " реализираха значима победа над Австрия с 2:0 и сега са на трета позиция в групата, те към момента не са преодолели заплахата да изпаднат в Лига Б. Дембеле влезе на терена като запаса през второто полувреме и остана на терена към единадесет минути.

Защитникът Жул Кунде сигурно няма да пътува за Копенхаген със съотборниците си през днешния ден, съгласно пресслужбата на Френската футболна федерация. 23-годишният състезател на Барселона е получил травма на лявото подколянно сухожилие в мача против Австрия. Селекционерът Дидие Дешан не е викал никого на мястото на Кунде.

Вратарят Майк Менян също получи контузия при триумфа над австрийците. Той беше сменен от Стив Манданда от Рен.