Френският хегемон Пари Сен Жермен разгроми аматьорския Линас-Монлери с 6:0

...

Пари Сен Жермен разгроми аматьори за купата на Франция

Френският хегемон Пари Сен Жермен разгроми аматьорския Линас-Монлери с 6:0 като посетител в среща от третия кръг (1/32-финали) на шампионата за купата на Франция по футбол.  Без изненади в Купата на Франция през днешния ден С огромна част от запасите си столичани, които имат 12 трофея от конкуренцията, поведоха след половин час с попадение на 17-годишния полузащитник Адил Аушиш. Златната опция за нискоразрядния клуб пристигна пет минути преди почивката, когато Идриса Кануте получи правото да извърши дузпа, само че Серхио Рико избави удара му от бялата точка, а в ответната Единсон Кавани удвои с удар от 15 метра след подаване от ляво на Юлиан Дракслер. В 61-ата минута Кавани след ново подаване на Дракслер направи резултата типичен, а две минути по-късно уругваецът асистира на Пабло Сарабия за 4:0. Сарабия вкара и петия гол в 69-ата минута, а три минути преди края резервата Максим Чупо-Мотинг оформи крайното 6:0.