Френски изследователи са разработили нов тест за коронавирус, който според

...
Френски изследователи са разработили нов тест за коронавирус, който според
Коментари Харесай

Французи създадоха по-бърз и ефективен тест за коронавирус


Френски откриватели са създали нов тест за ковид, който съгласно тях дава резултати три пъти по-бързо от бърз ите антигенни проби съгласно първичните данни от изпитванията – съвсем същата акуратност като по-надеждните, само че по-бавни PCR проби.

Електрохимичният тест, при който се употребяват нанотела, взети от така наречен камилска група – камили, лами и алпаки, връща резултат в границите на 10 минути и при ранно изпитване от 300 проби се оказва с 90% акуратност като PCR тест както за позитивни, по този начин и за негативни резултати. Той се създава от учени от университетите в Лил и Марсилия и от Френския народен център за научни проучвания CNRS, оповестява “Гардиън ”, съобщи БГНЕС.

Тестът не изисква обработка в лаборатория и резултатът може да се разчете на смарт телефон.

„ Може да се създава всеобщо доста бърз о и да има приложение в лечебни заведения и летища, само че също и при фамилни лекари и фармацевти “, сподели Давид Дево, професор по фармакология в Университета в Лил, пред локални медии.

Силно сензитивните PCR проби или с полимеразна верижна реакция са най-надеждният необятно употребен метод за разкриване на COVID-19 , само че са скъпи за произвеждане и защото те би трябвало да бъдат обработени в лабораторни условия, пациентите постоянно би трябвало да изчакат до 48 часа за резултат.

Евтините бърз и антигенни проби, които смесват секрет от нос или гърло, взет с тампон, с течност върху хартиена лента, нормално дават резултати в границите на половин час, само че са обект на развълнуван теоретичен спор, защото те са склонни да откриват единствено високи вирусни инфекции, тъй че пропущат доста хора с по-ниски равнища на вируса.

Френският първообраз на тест, наименуван CorDial-1 , употребява напълно друга технология. Малки частици антитела, известни като нанотела, се имобилизират върху електрод, с цел да се трансфорат в „ електрохимичен биосензор “, сподели Сабине Шунериц, академични професор в Лил и експерт по наномедицина и биосензори.

Тестът, който ще бъде подложен на тримесечно изпитване върху 1000 души, употребява нанотела, взети от камилска група – която включва камили, лами и алпаки – тъй като те са с по-стабилни от антителата на други животни. Нанотелата откриват протеина на вируса Covid-19 в биологична проба и реагират, променяйки електрическия ток през електрода. Тази смяна се мери от устройство с размерите на USB ключ и се демонстрира в действително време на екрана на обвързван смарт телефон като графичен сигнал. Височината на сигнала демонстрира дали тестът е била позитивна или негативна, сподели Шунериц пред BFMTV, добавяйки, че защото методът е модернизиран в допълнение, той също по този начин би трябвало да може да мери вирусното натоварване и да засича вирусни разновидности.
Източник: novinite.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР