Фрайбург разгроми като домакин Нюрнберг с 5:1 в мач без

...

Нюрнберг се прости с Бундеслигата с разгромно поражение от Фрайбург

Фрайбург разгроми като хазаин Нюрнберг с 5:1 в мач без значение от последния 34-и кръг на немското състезание. Фрайбург нямаше защо да играе през днешния ден, до момента в който Нюрнберг към този момент бе останал без шансове за избавление и през идващия сезон ще играе във Втора Бундеслига.

Марко Терацино постави начало на головата фиеста с попадение още в 7-ата минута, а Лука Валдшмит в 34-ата направи резултата 2:0. След почивката пристигнаха минутите на Нилс Петерсен, който осъществя две попадения в границите на три минути (54, 57). Винченцо Грифо направи резултата 5:0 в 62-ата минута, а в 70-ата Едуард Льовен означи почетния гол за Нюрнберг, който приключва сезона в Германия на последното 18-о място с 19 точки в крайното класиране, като отборът загуби последните си три срещи в шампионата. Фрайбург финишира на 13-а позиция с 36 точки.

СТАТИСТИКА НА МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КРАЙНО КЛАСИРАНЕ ПОДРЕЖДАНЕ ПРИ ГОЛМАЙСТОРИТЕ Бундеслига 34 кръг, събота 18 май  Фрайбург 5:1краен резулат  Нюрнберг