Французинът Клеман Ноел изненадващо спечели слалома от Световната купа по

...

Клеман Ноел с първи успех в кариерата си за Световната купа

Французинът Клеман Ноел изненадващо завоюва слалома от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в швейцарския зимен център Венген. 21-годишният Ноел беше най-бърз в първия манш с 53.80 секунди и макар че даде пето време във втория - 51.60 секунди, съумя да резервира задатъка си от първото втурване и финишира с общо време 1:45.40 минути. За него това е първи триумф в кариерата за Световната купа и втори подиум след второто място в слалома в Аделбоден предходната неделя. Ноел е международен първенец за юноши в тази дисциплинираност.

Втори на 8 стотни от секундата се подреди Мануел Фелер от Австрия. Седемкратният притежател на Световната купа Марсел Хиршер (Австрия) приключи трети с пасив от 10 стотни. Той беше най-бърз във втория манш, само че след петото си място в първия, не съумя да навакса изоставането си. Хиршер има победи в четири от общо шест слалома за сезона. След надпреварата австриецът поздрави Ноел за " невероятното му показване ". Българите Алберт Попов и Камен Златков не приключиха първия манш.

Here’s the results for the Men’s Slalom in Wengen. Congratulations to #ClementNoel #ManuelFeller @MarcelHirscher #fisalpine pic.twitter.com/ZrbMtiTkT8
— FIS Ski WC Results (@SkiingResults) January 20, 2019 В генералното класиране за Големия бистър глобус Марсел Хиршер е на върха с 1036 точки, следван от Хенрик Кристоферсен (Норвегия) с 621 точки, който през днешния ден приключи четвърти на 30 стотни зад спечелилия, а на трета позиция е Алекси Пентюро (Франция) с 560 точки. Алберт Попов е 96-и с 26 точки. В подреждането за дребната международна купа в слалома води още веднъж Хиршер с 496 точки, следван от Даниел Юле (Швейцария) с 323 точки и Хенрик Кристоферсен с 319 точки. Попов е 35-и в подреждането с 26 точки.
Крайно класиране в слалома за мъже във Венген:

1. Клеман Ноел (Франция) - 1:45.40 минута (53.80 сек. в 1-ия манш и 51.60 сек. във 2-ия манш)
2. Мануел Фелер (Австрия) - 1:45.48 (54.22 и 51.26)
3. Марсел Хиршер (Австрия - 1:45.50 (54.71 и 50.79)
4. Хенрик Кристоферсен (Норвегия) - 1:45.70 (54.52 и 51.18)
5. Даниел Юле (Швейцария) - 1:46.14 (54.89 и 51.25)
6. Михаел Мат (Австрия) - 1:46.68 (54.71 и 51.97)