Французинът Жо-Вилфрид Цонга постигна първата си победа на турнир от

...

Цонга с първа победа на Мастърс от 2017 година насам

Французинът Жо-Вилфрид Цонга реализира първата си победа на шампионат от сериите " Мастърс " 1000 от май 2017 година насам, откакто в Париж завоюва против руснака Андрей Рубльов с 4:6, 7:5, 6:4.

Цонга, който е първенец в шампионата във френската столица за 2008 година, записа 47 печеливши удара в дуела и сподели доста нападателна игра във втория и третия сет, с цел да направи цялостен поврат и да се класира за втория кръг.

Там негов противник ще бъде италианецът Матео Беретини, който е напълно покрай класиране за финалния шампионат на АТП в Лондон от 10 до 17 ноември.

В другия мач от вечерната сесия в Париж домакините още веднъж имаха мотив за наслада, защото Адриан Манарино победи норвежеца Каспер Рууд с 6:4, 6:2 за 73 минути игра.

Съперник на участващия с " уайлд кард " Манарино в идващия кръг ще бъде поставеният под номер 2 в схемата испанец Рафаел Надал.