Франция завърши по перфектен начин груповата фаза на Европейското първенство

...

Франция спечели сблъсъка с Италия в Монпелие

Франция приключи по съвършен метод груповата фаза на Европейското състезание по волейбол за мъже. Момчетата на селекционера Лоран Тили надиграха олимпийския вицешампион Италия с 3:1 (25:22, 22:25, 25:21, 25:22) в пряк конфликт за първото място в Група А, на която са домакини, игран довечера пред над 7000 фенове в зала " Сюд дьо Франс Арена " в Монпелие.

Така " петлите " приключиха еднолично на първото място в групата с 5 победи от 5 мача и 15 точки. Италия пък остана втора с 4 победи, 1 загуби и 12 точки. И двата отбора си бяха обезпечили предварително място на 1/8-финалите.

На 1/8-финалите Франция ще играе с 4-ия тим от Група С - Финландия, който довечера се наложи доста мъчно и трагично над Турция с 3:2 гейма. " Скуадра адзура " пък ще излезе против турците. Мачовете ще бъдат надлежно в събота (21 септември) от 20,30 часа българско време и в неделя (22 септември) от 18,00 часа в Нант.

Звездата на Франция Ървин Нгапет (1 блок, 4 аса, 45% успеваемост в офанзива и 35% положително посрещане), който игра единствено до третия гейм, и Никола Льо Гоф ( 5 блока! и 69% успеваемост в атака) станаха най-полезни за успеха с 15 и 14 точки. Стефан Бойер (3 блока и 32% успеваемост в атака) и Бартелеми Шинениезе (3 блока и 71% успеваемост в атака) се регистрираха пък с по 13 точки за триумфа.

За " адзурите " Иван Зайцев осъществя 21 точки (1 блок, 1 ас и 49% успеваемост в атака). Османи Хуанторена добави още 16 точки (1 блок, 1 ас, 54% успеваемост в офанзива и 61% положително посрещане), само че и това не оказа помощ за победа.

ФРАНЦИЯ - ИТАЛИЯ 3:1 (25:22, 22:25, 25:21, 25:22)
ФРАНЦИЯ: Бенжамен Тонюти, Стефан Бойер 13, Ървин Нгапет 15, Тревор Клевено 6, Никола Льо Гоф 14, Бартелеми Шинениезе 13 - Женя Гребенников-либеро (Антоан Бризар 1, Кевин Тили 7, Жулиен Линеел 5, Тибо Росар, Жан Патри 3)
Старши треньор: ЛОРАН ТИЛИ
ИТАЛИЯ: Симоне Джанели, Иван Зайцев 21, Османи Хуанторена 16, Олег Антонов 8, Давиде Канделаро 8, Матео Пиано 6 - Масимо Колачи-либеро (Симоне Анцани 2, Габриеле Нели, Филипо Ланца 4, Рикардо Сбертоли, Даниеле Лавиа, Фабио Балазо-либеро)
Старши треньор: ДЖАНЛОРЕНЦО БЛЕНДЖИНИ.