Франция триумфира с олимпийското злато в смесената щафета в биатлона

...

Франция спечели титлата в смесената щафета в биатлона, България 17-а

Франция победи с олимпийското злато в смесената щафета в биатлона (2x6км дами + 2x7.5км мъже) на Зимните олимпийски игри в ПьонгЧанг. Французите, водени от огромната звезда на международния биатлон Мартен Фуркад, завоюваха изрично първото място в днешното съревнование, финиширайки с време от 1 час, 08 минути и 34.3 секунди. На второ място, с закъснение от 20.9 секунди, приключи щафетата на Норвегия. Последното място на почетната стълбичка бе за биатлонистите на Италия (+26.9 сек.), които съумяха да се преборят с конкуренцията на немската щафета, останала на четвърто място (+27.2 сек.).

Българската щафета в състав Емилия Йорданова, Даниела Кадева, Красимир Анев и Владимир Илиев финишира на 17-о място, с закъснение от 3 минути и 57.4 секунди от спечелилите. /БГНЕС
Източник: bgnes.com