Франция победи Англия с 3:2 в драматичен приятелски мач в

...

Франция удари Англия в Париж

Франция победи Англия с 3:2 в трагичен другарски мач в Париж. В воин на вечерта се трансформира Усман Дембеле, който донесе успеха на " петлите " с гол в 78-ата минута. В началото на второ полувреме пък Рафаел Варан бе изпъден с пряк червен картон за нарушаване против Деле Али и французите играха близо 45 минути с човек по-малко, само че все пак излязоха спечелили в контролата. Както е известно, домакините са наши противници в международните квалификации за Русия 2018. В ложата на стадион " Стад дьо Франс " в Сент Дени седна и новият президент на Франция Еманюел Макрон. Приятно усещане направи това, което се случи преди началото на срещата при осъществяването на химна на домакините. Рефренът по трибуните бе подет от гостуващата аудитория - „ God Save the Queen ”, като в осъществяването се включиха почитатели както на гостите, по този начин и на домакините. По-късно онлайн бе изпълнен шлагерът на Oasis от 1995-а " Don't Look Back in Anger ". Преди началото на дуела двата отбора се подредиха в центъра на терена и с минута безмълвие уважиха паметта на жертвите от атентатите в Париж от ноември 2015-а и Манчестър през месец май. Селекционерът на гостите Гарет Саутгейт избра схемата 3-4-3, напред до Хари Кейн действаха Рахим Стърлинг и Деле Али. дебют на десния фланг на отбраната направи Киърън Трипиър, а на вратата застана Том Хийтън.  Колегата му Дидие Дешан остави на пейката Антоан Гризман, Александре Лаказет, Димитри Пайе и Лоран Кошчелни. Англичаните започнаха по-добре и още в 9-ата минута откриха резултата. Светкавична контраофанзива свари неподготвена отбраната на " петлите ". Стърлинг чукна с пета към Райън Бертранд, който центрира пред вратата, а там Хари Кейн изпревари всички и опъна мрежата от близко за 0:1. Домакините обаче не се стреснаха и в 22-ата минута ликуваха. Жиру засече с глава центриране, Том Хийтънс тъга мазета, само че при добавката на Умтити не сбърка - 1:1! В 43-ата Франция поведе в резултата. Усман Дембеле финтира Джонс Стоунс в пеналта и шутира, Хийтън съумя да избие в краката на непокрития Джибрил Сидибе, който на празна врата вкара и направи обрата цялостен - 2:1. В 47-ата минута Рафаел Варан спъна в наказателното поле откъсващия се самичък против вратаря Деле Али и получи пряк червен картон. Освен това основният арбитър Давиде Маса уточни и " бялата точка ". Хари Кейн невъзмутимо извърши дузпата и изравни за 2:2. В 71-ата Килиан Мбапе нацели гредата, а незабавно по-късно Гари Кейхил трябваше да се намесва уверено и да чисти от голлинията. 78-ата минута се оказа съдбовна за англичаните. Пол Погба откри Мбапе наоколо до пеналта, звездата Монако пусна наляво за Дембеле, който със мощен диагонален удар донесе успеха на „ петлите ” с 3:2! Французите се реваншираха за загубата си с 1:2 в международните квалификации от Швеция в петък. Това пък беше първото проваляне за Англия, откогато отпред на тима е Гарет Саутгейт.   НАШАТА КВАЛИФИКАЦИОННА ГРУПА ЗА МОНДИАЛ 2018 ВСИЧКИ ГРУПИ В БИТКАТА ЗА СВЕТОВНОТО В РУСИЯ​
Източник: blitz.bg