ФК Русе записа втора победа в Mussala Национална лига beach

...

ФК Русе и МФК Спартак с победи в третия кръг от Националната лига по плажен футбол

ФК Русе записа втора победа в Mussala Национална лига beach soccer, като надигра Верея (Стара Загора) с 9:5 в мач от третия кръг. Мачовете през днешния ден и на следващия ден са точно в крайдунавския град. Гостите съумяха да поведат посредством Ради Стайков в 4-ата минута, само че русенци обърнаха до 3:1 посредством Мартин Рачев, Живко Парашкевов и Мартин Недков. Ради Стайков и А. Тончев изравниха за Верея, а Недков направи 4:3 с второто си попадение. Ради Стайков още веднъж възвърне равенството, само че отсам до края домакините играха доста по-добре и справедливо стигнаха до триумфа. Парашкевов заби още три гола, а Огнян Брайнов и Мартин Недков - по един. За старозагорци Ради Стайков означи още едно попадение, като към този момент във втори мач на отбора си се разписва по четири пъти.
Шампионът МФК Спартак записа безапелационна победа с 13:0 над новака Атлетик (Каблешково). Варненци вкараха единствено един гол през първата третина, който бе дело на капитана Калоян Цветков. През втората част паднаха пет попадения, а в заключителните 12 минути - още седем. Филип Филипов бе над всички, разписвайки се пет пъти. Четири гола добави Севдалин Стайков, Цветков вкара общо два, а по един път противниковата врата поразиха Кристиян Тодоров и Георги Димитров.Така спартаклии към този момент са с три победи от три мача, като головата им разлика досега е 37:7.

Утре Русе играе с Атлетик (Каблешково) в 9,45, Верея излиза против Любимец-13 в 11,00 ч., а в 12,15 ч. Спартак играе със Свети Никола (Бургас).