ФК Порто и Рейнджърс продължават напред в най-заплетената група G

...

Порто и Рейнджърс излязоха от най-заплетената група F

ФК Порто и Рейнджърс не престават напред в най-заплетената група " G " в актуалното издание на Лига Европа. Преди последните срещи и четирите отбора имаха шансове да продължат напред. Португалците победиха Фейенорд с 3:2 и заеха първото мястос 10 точки. Рейнджърс позволи късно равнене от страна на Йънг Бойс за 1:1 и трябваше да трепери в последните минути.
 Всички резултати от шестия кръг на Лига Европа

Ще станат известни всички 1/6-финалисти, които не престават през февруари

Отборите на Порто и Фейенорд направиха същинско голово шоу в първите 22 минути на мача. Домакините поведоха с попадение на Луиш Диаш в 14-ата минута. При идната офанзива Тайръл Маласия си вкара автогол.

Холандският тим върна едно попадение в 19-ата минута посредством Ерик Ботегин. Три минути по-късно Сам Ларсон изравни. В 33-ата минута Франсишко Соареш върна преднината на португалците. През второто полувреме нямаше повече голове.

Голмайсторът на шотландския Рейнджърс Алфредо Моралес вкара дежурното си попадение в 20-ата минута. Шотландците пазеха резултата. В 89-ата минута Борна Баришич си вкара автогол и изправи почитателите на нокти. Райън Джак си изкара втори жълт картон в добавеното време, само че швейцарците не можаха да вкарат значимото за тях второ попадение.