Физикът Майкъл Маккалъш от университета на Плимът (Великобритания) е предложил

...
Физикът Майкъл Маккалъш от университета на Плимът (Великобритания) е предложил
Коментари Харесай

Физик обясни работата на невъзможния двигател EmDrive

Физикът Майкъл Маккалъш от университета на Плимът (Великобритания) е предложил свое пояснение на работата на, чието деяние към момента не е получило пояснение от позиция на закона за предпазване на импулса.

Изследването на учения е оповестено на уеб страницата arXiv.org, оповестява MIT Technology Review.

Ученият счита, че особено модифицираната маса на фотона се дължи на излъчване на Унру: в единия завършек на конуса на EmDrive (неговата основа) то има по-малка дължина на вълната, а на противоположния (върха) – по-голяма.

Затова съгласно Маккалъш законът за предпазване на импулса води към придвижване в кухината на EmDrive в посока към нейния връх.

Физикът е провел калкулации на тягата, която е кадърен да развива EmDrive съгласно показаната доктрина. Предсказваните от него стойности на тягата са 3,8, 149, 7,3, 0,23, 0,57, 0,11, 0,64 и 0,02 милинютона. Това съответствува със стойностите, измерени по-рано от други експерти при опити с EmDrive (16, 147, 9, 0,09, 0,05, 0,06, 0,03, и 0,02 милинютона).

Освен че работата на Маккалъш разрешава да се получи поредност от стойности на тягата, тя допуска два опита, позволяващи да се ревизира теорията. Първо, ако дължината на оста на кухината е равна на диаметъра на дребната основа (върха), то развиваната от EmDrive двигателна сила ще има противоположна посока. Второ, въвеждането на диелектрик в кухината покачва тягата.

Работата на учения употребява лична доктрина за ненулевата инертна (тоест дължаща се на движение) маса на фотона. Освен това в работата на учения се допуска, че скоростта на светлината в кухината се трансформира. Тези хрумвания опонират на актуалната физика.

Двигателят EmDrive съставлява устройство във формата на конус от магнетрон (генериращ микровълни) и резонатор (натрупващ сила от колебанията). Такава структура разрешава съгласно основателите на устройството да се преобразува излъчването в двигателна сила.

Авторите все не са разгласили проучванията за силовата апаратура в рецензирани научни издания, само че до момента учените не са намерили задоволително пояснение на правилото на работата на структурата. Предпоследните тествания на EmDrive, извършени през 2015 година, не са удостоверили и не са опровергали работоспособността на мотора.

Прототипът на EmDrive е демонстриран за първи път през 2002 година от инженера Роджър Шойър. НАСА работи над него в Космическия център Джонсън в Тексас в особено основана за тази цел лаборатория.

Както настояват инженерите на EmDrive, той може да стигне до края на Слънчевата система не за няколко десетилетия, а за няколко месеца. Наскоро инженерите на НАСА потвърдиха работоспособността на мотора.

Източник: megavselena.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР