Фиорентина записа трета поредна победа, след като надделя с 1:0

...

Фиорентина с трета поредна победа

Фиорентина записа трета поредна победа, откакто надви с 1:0 в семейството си на Удинезе. Единственото попадение бе дело на Миленкович в 72-ата минута. Тогава бранителят се извиси след ъглов удар и с глава засече топката към мрежата.

" Виолетовите " имаха известно преимущество, само че като цялото дуелът бе равносилен. През първата част Пецела с глава не съумя да се разпише, а попадение на Нестеровски за гостите бе анулирано след разглеждане на обстановката с ВАР, защото Опоку игра с ръка.

SOUND ON @FranckRibery #ForzaViola pic.twitter.com/o6clyoNJvc
— ACF Fiorentina (@acffiorentina) October 6, 2019
Удинезе можеше да изравни 40 секунди след откриването на резултата, откакто Лазаня изведа влезлия като запаса Окака, само че неговият удар бе отклонен ослепително от Драговски. Гостите реализираха сериозен напън в последните минути, само че по този начин и не откриха път към вратата на противника.