Фиорентина спечели с 3:0 у дома срещу Салернитана в мач

...

Фиорентина върна Салернитана към пораженческото русло

Фиорентина завоюва с 3:0 вкъщи против Салернитана в мач от 14-ия кръг от Серия А и върна " морските кончета " към загубите, откакто през предходната седмица южняците биха Лацио.

Лукас Белтран откри резултата с тъкмо осъществяване на дузпа още в шестата минута, а Рикардо Сотил направи 2:0 12 минути по-късно с удар в десния ъгъл.

В 58-ата минута Джакомо Бонавентура оформи класическия триумф за домакините с удар от близко след подаване на Сотил.

Фиорентина се намира на пето място във краткотрайното класиране след шестия си следващ триумф против Салернитана в шампионата.

Гостуващият отбор е на последна позиция в Серия А със единствено 8 точки, откакто позволи осмото си проваляне през актуалната акция.

В друга среща от кръга Удинезе направи зрелищно тъждество 3:3 против гостуващия Верона, откакто изпусна два гола преднина.

Лоренцо Лука се разписа два пъти за домакините, а първото попадение беше дело на някогашния футболист на Лудогорец - Кристиан Кабаселе.

Тома Анри изравни за Верона в шестата минута на спомагателното време, а преди него точни бяха Милан Джурич и Сирил Нгонге.

Верона има единствено 10 точки на 19-та позиция в подреждането, до момента в който Удинезе остава единственият тим в Лигата без триумф пред лична аудитория и има 12 пункта на 16-та позиция.

По-късно през днешния ден Наполи приема Интер Милано в дербито на кръга, до момента в който Рома гостува на Сасуоло.