Фиорентина спечели дербито на Тоскана! Футболистите на Стефано Пиоли се

...

Фиорентина спечели дербито на Тоскана след пълен обрат

Фиорентина завоюва дербито на Тоскана! Футболистите на Стефано Пиоли се постановиха с 3:1 над Емполи в среща от 16-ия кръг на Серия “А”. “Ла Виола” стигна до цялостен поврат, откакто губеше в резултата до 40-ата минута. В 24-ата минута Раде Крунич изведе “адзурите” напред, а пет минути преди края на първото полувреме Кевин Миралас възвърне равенството. Голове на Джовани Симеоне в 59-ата и Браян Дабо в 78-ата минута разрешиха на Фиорентина да завоюва трите точки.
Sul campo ci siamo sfidati molte volte da avversari, oggi non potevamo non dedicarti un piccolo ricordo.
Ciao Davide, sempre con noi! #DA13 pic.twitter.com/4F2TDHP7Rj
— Empoli Fc Official (@EmpoliCalcio) 16 декември 2018 година Преди срещата тимът на Емполи уважи някогашния капитан на Фиорентина Давиде Астори, който умря при започване на месец март. Наставникът на " адзурите " Джузепе Якини сервира букет пред бранша с почитатели на домакините. След днешния дуел “Ла Виола” заема 8-о място във краткотрайното класиране с актив от 22 точки, а Емполи е 14-и с 6т. по-малко.
В 18-ата минута гол на Фиорентина бе анулиран. Левият краен бранител на “Ла Виола” Кристиано Бираги засече с глава центриране на Федерико Киеза, само че попадението му не бе зачетено поради състояние на засада. В 23-ата минута отборът от Флоренция пропиля добра опция за гол след центриране на Кевин Миралас, при което Виктор Уго, останал самичък в наказателното поле, не съумя да насочи топката във вратата. Още при идната офанзива гостите от Емполи поведоха в резултата. Франческо Капуто навлезе в наказателното поле, след което пусна центриране по земя към втора греда, а там Раде Крунич съумя да изпревари бранителите в лилаво и да означи.  В 40-ата минута футболистите на Стефано Пиоли съумяха да заличат пасива си. Джовани Симеоне пробяга няколко метра с топка в крайници, след което изведе Кевин Миралас, а белгиецът прати изстрела си тъкмо под горната греда, където Иван Проведел нямаше късмет да се намеси.
INTERVALLO - La prima frazione al Franchi si chiude 1-1: azzurri avanti con Krunic, pari viola di Mirallas #FiorentinaEmpoli pic.twitter.com/NL8xve6Ucm
— Empoli Fc Official (@EmpoliCalcio) 16 декември 2018 година
През втората част тимът на Фиорентина имаше тотално превъзходство, което съумя да материализира на два пъти. В 59-ата минута Кевин Миралас разтегли играта на левия фланг, а там Кристиано Бираги незабавно центрира в наказателното поле, където Джовани Симеоне с глава не пропусна да изведе “Ла Виола” напред в резултата.  Две минути по-късно стражът Иван Проведел трябваше да се намесва при рисков удар на Федерико Киеза. В 76-ата минута Франческо Капуто съумя да играе с глава след центриране на Раде Крунич, само че ударът му бе париран от Албан Лафонт. Две минути по-късно Фиорентина вкара трети гол на Емполи.  Солова акция на Браян Дабо, който пробяга няколко метра с дрибъл, приключи със мощен удар по земя от границата на наказателното поле, при който Проведел не съумя да се намеси съответно. Така “Ла Виола” завоюва дербито на Тоскана, като се изкачи до осма позиция във краткотрайното класиране.
FULL TIME
#FiorentinaEmpoli 3-1#NoiSiamoFirenze #InsiemeSiamoPiùForti #FullTime pic.twitter.com/nhfAzUarG6
— ACF Fiorentina (@acffiorentina) 16 декември 2018 година
В идващия кръг Фиорентина гостува на Милан, а Емполи приема Сампдория. Серия А 16 кръг, неделя 16 декември  Фиорентина 3:1краен резулат  Емполи