Фиорентина се справи трудно с 14-ия в турското първенство Сивасспор,

...

Фиорентина взе крехък аванс срещу десетима от Сивасспор

Фиорентина се оправи мъчно с 14-ия в турското състезание Сивасспор, побеждавайки отбора на Жорди Кайседо с минималното 1:0 на " Артемио Франки " в първи дуел от 1/8-финалите в Лигата на конференциите.

Домакините започнаха по-добре срещата, само че не успяваха да преодолеят стража на Сиваспор. Кайседо, който стартира като титуляр, имаше добър късмет в 28-ата минута. Бившият състезател на ЦСКА си освободи пространство за изстрел на границата на наказателното поле, само че стреля над вратата.

Единственото попадение за " виолетовите " бе дело на Антонин Барак, който се разписа в 69-ата минута. Голът бе преразгледан за възможна засада обаче в последна сметка попадението остана.

В добавеното време на срещата гостите останаха с човек по-малко, откакто 35-годишният халф Макс Градел получи пряк червен картон поради жестоко нарушаване.