Фиорентина се поздрави с първа победа за сезона и първа

...

Фиорентина с първа победа в Серия А от седем месеца

Фиорентина се поздрави с първа победа за сезона и първа в Серия А от 17 февруари насам, когато победиха СПАЛ с 4:1. Хората Винченцо Монтела надиграха другия опашкар Сампория с 2:1.

Херман Песея откри резултата за домакините в 31-ата минута, откакто засече с глава хубаво центриране на Франк Рибери.

В 54-ата минута госитите останаха с човек по-малко поради втори жълт и надлежно червен картон на Жейсон Мурийо за фаул против Гаетано Кастровили. Федерико Киеза се възползва от това и в 57-ата минута. Далберт изведе с прелестен пас младият нападател и без да се бави с мощен шут удвои задатъка на домакините.

Федерико Бонацоли върна един гол в 79-ата минута, само че до освен това не се стигна.

С тази победа "виола " се отлепиха от дъното до 15-ата позиция с 5 точки, до момента в който Самподория остават последни с 3. В идващия кърг Фиорентина гостува на Милан, а Сампдория приема другия милански гранд Интер.