Фиорентина се класира за 1/8-финалите за Купата на Италия благодарение

...

Новата технология класира Фиорентина напред

Фиорентина се класира за 1/8-финалите за Купата на Италия с помощта на технологията “Видеоасистент рефер” (VAR), която се употребява в шампионата от този кръг нататък. “Виолетовите” надделяха Сампдория с 3:2 на собствен терен, като два от головете им пристигнаха след дузпи, за отсъждането на които се употребява въпросната технология.

Секунди преди приключването на постоянните 90 минути Никола Муру от отбора на гостите игра с ръка в наказателното поле, само че съдиите не видяха обстановката добре. Наложи се ревизиране на записа и едвам тогава дузпата беше дадена, като Жордан Верету резервира самообладание, класирайки отбора си напред с крайното 3:2.

Сенегалецът Кума ел Бабакар откри за домакините след единствено две минути игра, само че в 39-ата Едгар Барето изравни.

През второто полувреме пристигна ред на дузпите. В 59-ата Верету направи 2:1 от бялата точка, като и тук се наложи помощта на VAR, с цел да се забележи нарушаването против Бабакар.

И този обаче път “моряците” заличиха задатъка на противника, откакто Гастон Рамирес не сгреши от 11-ия метър в 77-ата минута.

Кулминацията беше в 90-ата минута, когато арбитърът даде втора дузпа за Фиорентина и Верету още веднъж беше прецизен.
#FiorentinaSamp finisce 3-2
Si va ai quarti!#BattitiViola #TIMCup pic.twitter.com/KW2VEqpvcX
— ACF Fiorentina (@acffiorentina) December 13, 2017

На 1/8-финалите “виола” ще се изправи против спечелилия от двойката Лацио - Читадела, които играят в четвъртък.

Фиорентина се причислява към Интер, който през вчерашния ден се промъкна напред след дузпи. По-късно довечера Милан и Верона ще дефинират третия осминафиналист в шампионата.