Фиорентина се издъни у дома срещу Каляри, завършвайки 1:1 с

...

И домашните стени не помогнаха на Ла Виола да бие

Фиорентина се издъни вкъщи против Каляри, завършвайки 1:1 с отбора на Роландо Маран. " Виолетовите " бяха по-добри през първото полувреме, само че след почивката гостите изравниха играта и разумно срещата не излъчи победител.

В първата част от мача Федерико Киеза опитва шанса си с подъл изстрел отдясно, който профуча около вратата. Жоао Педро отвърна с шут в навън от добра позиция. В 60-ата минута " Ла Виола " получи правото да извърши дузпа и Жордан Верету не сгреши. Френският халф извърши наказателния удар технично и излъга Алесио Краньо. По-късно обаче вратарят на Каляри сподели класа, спасявайки бита от Киеза топка.

В 69-ата минута Леонардо Паволети засече по остроумен метод пас отдясно и резултатът бе подравнен. Последваха няколко рискове и пред двете порти, като стражът на Фиорентина Албан Лафон трябваше да избива с краката си изстрел отляво на Жоао Педро, което накара наставника на " рособлу " да размахва ръце от гняв. В последна сметка равенството наподобява обективен резултат в борбата на " Артемио Франки ".

СТАТИСТИКА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Серия А 9 кръг, неделя 21 октомври  Фиорентина 1:1краен резулат  Каляри