Фиорентина победи с 3:0 СПАЛ 2013 в среща от петия

...

Ла Виола мачка, Пияца откри сметката си в Серия А

Фиорентина победи с 3:0 СПАЛ 2013 в среща от петия кръг в Серия " А ". Успехът на домакините пристигна закономерно, въпреки попаденията да паднаха след неточности при разбърквания. Двубоят на " Артемио Франки " стартира с анулиран гол на " виолетовите ". Никола Миленкович откри мрежата на СПАЛ 2013 след пас на Жерсон, само че бе отсъдена засада и нулевото тъждество се резервира. Само краткотрайно, а малко по-късно Миленкович въпреки всичко записа името си измежду голмайсторите.

В 18-ата минута Марко Пияца се възползва от нескопосано деяние на Мохамед Салим Фарес в границата на вратарското поле. Защитникът не съумя да почисти топката, която попадна на левия крайник на хърватското крило. Последва матиращ удар в далечния ъгъл и 1:0 за Фиорентина. Това бе първи гол за Пияца в Серия " А ".

Точно 10 минути след този епизод Миленкович направи 2:0. Сръбският национал изпревари всички в наказателното поле на гостите и с глава опъна мрежата. След този гол мачът се доиграваше, а в 56-ата минута Федерико Киеза се оказа най-съобразителен при меле в пеналта на СПАЛ 2013. Последва изстрел на нападателя и преднината нa момчетата на Стефано Пиоли набъбна още повече.

Трябва да се спомене още, че в средата на втората част халфът Ясмин Куртич получи червен картон, само че след консултация с VAR основният арбитър Давиде Герзини промени решението си. Фиорентина заема второ място във краткотрайното класиране на италианския шампионат, с равни точки със Сасуоло.
СТАТИСТИКА НА МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Серия А 5 кръг, събота 22 септември  Фиорентина 3:0краен резулат  СПАЛ 2013