Фиорентина не успя да започне по най-добрия начин след подновяването

...

Два отменени гола и червен картон объркаха сметките на Фиорентина

Фиорентина не съумя да стартира по най-хубавия метод след подновяването на сезона в Серия " А ". " Виола " направи разочароващо домакинско реми 1:1 против последния в класирането Бреша. Така домакините на " Артемио Франки " записаха трети следващ хикс на сметката си.

Мачът не заапочна добре за виолетовите, които получиха гол в 17-ата минута. Мартин Касерес спъна в тил Симон Скраб за дузпа, а Алфредо Донарума осъществя от бялата точка за 0:1.

Фиорентина обаче съумя да възвърне равенството в 29-ата минута, когато Херман Песея се разписа с глава след центриране от корнер.

През втората част домакините натиснаха и два техни гола бяха анулирани в рамките единствено на две минути. Първо в 51-ата минута попадение на Франк Рибери бе анулирано поради засада, а минута по-късно и Душан Влахович прати топката в мрежата, само че и неговият гол не бе приет, защото топката бе напуснала очертанията на терена преди паса към сърбина.

Устремът на " Виола " в допълнение бе спрян в 70-ата минута, когато Касерес извърши нов недодялан фаул в средата на терена и получи втори жълт и червен картон.

Така срещата остана без победител и Фиорентина заема 13-ото място в таблицата с 31 точки. Бреша остава на дъното на класирането със 17 точки.