Фиорентина може да изпитва трудности в Калчото, но това не

...

Фиорентина се пребори за място сред най-добрите осем за Купата на Италия

Фиорентина може да изпитва компликации в Калчото, само че това не важи за Купата на Италия. Този следобяд тосканци си проправиха място до четвъртфиналите, откакто победиха Аталанта с 2:1 на своя " Артемио Франки ".
 Наполи без проблеми напред за Копа Италия

2:0 за тима против Перуджа

Домакините стартираха чудесно, а новото попълнение Патрик Кутроне се прояви във допустимо най-хубавата светлина, откакто вкара още в 9-ата минута. Далберт и тарана направиха отлична скоростна композиция, която приключи с попадение в мрежата на бергамаските.
 Лукаку още веднъж над всички, класира Интер на 1/4-финал за Купата на Италия

Отмениха гол на тарана на " нерадзурите "

Паритетът въпреки всичко бе възобновен в 67-ата минута, когато Йосип Иличич наказа някогашния си отбор. Малиновский матира защитата на Виола с съвършен пас за словенеца, който от близко наказа вражеския пазач.

Проблемите за Фиорентина продължиха, защото в 70-ата минута капитанът Пецела опита да симулира за дузпа. Пробата му се оказа несполучлива, а това докара и до втория му жълт картон и неговото прибързано премахване от игра.

Въпреки това, " виолетовите " демонстрираха темперамент и съумяха да се преборят за място измежду най-хубавите осем. Лирола неизвестно по какъв начин бе оставен непокрит на фланга, след което напредна решително и с диагонален шут не остави късмет на Голини за крайното 2:1.
 Лацио вкара 4 гола и се класира за 1/4-финалите от шампионата за Купата на Италия

Столичният отбор се наложи с 4:0 над Кремонезе

На четвъртфиналите селекцията на Джузепе Якини ще премери сили с един от любимците за трофея Интер.

ФИОРЕНТИНА - АТАЛАНТА 2:1

1:0 Кутроне (11 " ), 1:1 Иличич (67 " ), 2:1 Лирола (84 " )