Финландия започна успешно участието си в Лигата на Нациите. В

...

Ранен гол донесе успеха на Финландия

Финландия стартира сполучливо присъединяване си в Лигата на Нациите. В мач от група 2 на дивизия “C” отборът от Северна Европа завоюва с 1:0 против Унгария в Тампере. Единственото попадение в срещата бе дело на Теему Пуки в седмата минута.

Финландците имаха преимущество първоначално и пропуснаха да усилят преднината си малко след гола. Домакините имаха добра опция за попадение и при започване на второто полувреме, само че Соири пропусна. Пуки удари гредата в 79-ата минута. Унгарците рядко стигаха до вратата на противника и Финландия резервира задатъци си, постигайки заслужена победа.
Финландия - Унгария 1:0 1:0 Пуки (7) МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Лига на нациите 1 кръг, събота 8 септември  Финландия 1:0краен резулат  Унгария