Финландия се доближи до класиране за европейското първенство догодина. Скандинавците

...

Финландия с решителна крачка към Евро 2020

Финландия се приближи до класиране за европейското състезание следващата година. Скандинавците завоюваха съдбоносен дуел против Армения с 3:0 в Турку и заемат второ място в група J с 15 точки. Те се отдалечиха на пет точки от днешния си противник, само че Босна и Херцеговина може да ги приближи, в случай че по-късно през днешния ден завоюва гостуването си на Гърция.

Отборът на Марку Канерва откри резултата след половин час игра, когато Йенсен се разписа. Попадението пристигна след ъглов удар, вратарят на гостите отби топката, само че нямаше късмет при добавката. След почивката финландците продължиха да преобладават и Теему Пуки реши мача с нови два гола. Нападателят на Норич направи 2:0 в 61-ата минута и оформи крайния резултат две минути преди края.

СТАТИСТИКА
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ ЕВРО 2020 8 кръг, вторник 15 октомври  Финландия 3:0краен резулат  Армения