Финландия е последният полуфиналист в олимпийския турнир по хокей на

...

Финландия разгроми Швеция и е на полуфинал в хокейния турнир

Финландия е последният полуфиналист в олимпийския шампионат по хокей на лед при дамите. В среща от четвъртфиналните плейофи Финландия надигра Швеция със 7:2 (3:0, 2:2, 2:0). Финландките взеха решение рано-рано изхода от срещата с три бързи гола посредством Петра Ниеминен, Рика Валила и Сузана Тапани в първата третина, които дадоха удобен задатък на " Суоми ". Мишел Карвинен повиши на 4:0 в осмата минута на втората третина, само че минута по-късно Емма Нордин понижи на 1:4.

Рика Валила повиши на 5:1 в 30-ата минута на мача, а в самия завършек на втората третина Ребека Стенберг вкара втори гол за шведките. В заключителните 20 минути играта бе много по-спокойна, като Финландия имаше цялостна самодейност и стигна до още две попадения посредством Емма Нуутинен и Сани Хакала. В полуфиналите Финландия ще играе с отбора на Съединени американски щати, до момента в който Швеция продължава присъединяване си в шампионата в мачовете за систематизиране на местата от пето до осмо. " Трите корони " ще играят в първия си мач със сборния тим на Корея.