Финалистът от миналия сезон Байер (Леверкузен) разгроми четвъртодивизионния Айнтрахт Нордерщед

...

Байер тръгна с мощна победа за Купата на Германия

Финалистът от предишния сезон Байер (Леверкузен) разгроми четвъртодивизионния Айнтрахт Нордерщед със 7:0 като посетител и се класира за втория кръг на шампионата за Купата на Германия по футбол.
Въпреки че бяха напуснати от Кай Хаверц, който мина в Челси и от Кевин Фоланд, който ще играе в Монако, играчите от Байер преобладаваха напълно в дуела.

" Аспирините " поведоха с 6:0 още до 31-ата минута след две попадения на Надим Амири и по едно на Ларс Бендер, Лукас Аларио, Флориан Виртц, Чарлс Арангис. Последният гол осъществя новото попълнение Патрик Шик, който влезе като запаса през второто полувреме.

Четвъртодивизионният Елверсберг отстрани отбора от Втора Бундеслига Санкт Паули с 4:2, а елитният Хофенхайм се нуждаеше от дузпи, с цел да отстрани четвъртодивизионния Кемниц. Редовното време приключи 1:1, продълженията 2:2, а при дузпите Хофенхайм завоюва с 3:2.

Кемниц позволи над 3000 почитатели на стадиона, макар пандемията от ковид.

Андрей Крамарич даде задатък на Хофенхайм в 48-ата минута, само че 10 по-късно Кевин Фрайбергер изравни.
Хофенхайм получи правото да извърши дузпа при започване на продълженията, само че помощник съдията убеди основния рефер да промени мнението си, а в шампионата за Купата на Германия не се употребява системата за видеоповторение ВАР.

В 10-ата минута на продължението Кристиан Бикел даде задатък на Кемниц, а в 111-ата минута Хофенхайм получи втора дузпа, само че този път Крамарич я осъществя за 2:2. При дузпите Кристоф Баумгартнер вкара за 3:2 за Хофенхайм.

Новакът в Бундеслигата Щутгарт победи третодивизионния Ханза Рощок с 1:0, а Падерборн разгроми Виденбрюк 2000 с 5:0.

Сблъсъкът на елитния Фрайбург против Валдхоф Манхайм беше позволено да се състои, макар че Манхайм разгласи за два позитивни теста за ковид в събота.

Фрайбург завоюва мача с 2:1 и продължава напред в шампионата.