Филипо Индзаги направи отлично завръщане в елита на италианския футбол,

...

Зрелищно завръщане за Пипо Индзаги в Серия “А”

Филипо Индзаги направи чудесно завръщане в елита на италианския футбол, откакто неговият реализира дребен героизъм, обръщайки от 0:2 до 3:2 като посетител в дуел от втория кръг. Домакините небрежно дръпнаха с попадения на (8’) и (18’), само че по-късно първенецът на Серия “Б” стигна до триумфа след два гола на (33’,72’) и надвит на (88’). В 85-ата минута, при 2:2, гредата избави Беневенто. Гостите обаче несъмнено бяха по-стойностният отбор и справедливо се поздравиха с триумф.

За тях това беше първи дуел, защото в откриващия кръг трябваше да срещнат, само че мачът беше отсрочен поради проточилото се присъединяване на “нерадзурите” в Лига Европа. В същото време Самп към този момент записва две загуби, откакто и преди седмица преклони глава - 0:3 против.

За “вещиците” това е едвам втора акция в Серия “А”. Тимът дебютира през сезон 2017/18, когато обаче беше цялостно отчаяние, финиширайки финален с 29 загуби от 38 вероятни.

3 - Filippo 's are the first newly-promoted side to score 3+ in their first seasonal game in Serie A since Juventus back in 2007. Return.
— OptaPaolo (@OptaPaolo)
Началото в Генуа довечера беше кошмарно за гостите, тъй като Куалярела и Коли донесоха солидна преднина на състава на. Закупеният от Интер даде асистенция за втория гол още в дебюта си.

Фалстартът обаче не пречупи момчетата на Пипо Индзаги и те заредиха офанзива след офанзива. До изравняването Беневенто стигна след две статични положения, приключени от юношата на Интер Лука Калдирола - 2:2.

Гостуващият състав не спираше да търси успеха, само че имаше и късмет, откакто в 85-ата стреля в гредата.

Усилията на “червено-жълтите” се увенчаха две минути преди края, когато Летиция заби третото попадение с отдалечен шут.
Серия А 2 кръг, събота 26 септември  Сампдория 2:3краен резулат  Беневенто