Филип Форсберг вкара минута след началото на допълнителното време за

...

Филип Форсберг с два гола осигури успеха на Нешвил над Чикаго

Филип Форсберг вкара минута след началото на спомагателното време за триумфа на Нешвил с 4:3 над Чикаго след продължения в среща от шампионата на на НХЛ. Хищниците имат 57 точки и са водачи в Централната дивизия.

Форсберг вкара още един гол в постоянното време, а Колтън Сайсънс и Виктор Арвидсон вкараха другите два гола. Така отборът записа трета победа в четири следващи гостувания. Райън Йохансен и Матиас Еикхолм се отличиха с по две асистенции, а вратарят Пека Рине направи 28 спасявания.

When the @PredsNHL need an @EASPORTSNHL OT winner, Filip Forsberg is there for the win. pic.twitter.com/fyudj4tscD
— NHL (@NHL) 10 януари 2019 година Нешвил водеше с 3:2 преди Патрик Кейн да подаде пас на Артьом Анисимов и той се разписа под плонжа на Пека Рине 2:21 минути преди края. Анисимов пък прекъсна серията си от седем следващи мача без гол или пас.

Но Форсберг обезпечи триумфа откакто дриблира сред двама и се разписа с удар над рамото на Колин Делиа за 16-ия гол през сезона.

Калгари, който води в цялата Западна конференция с 60 точки, като Марк Джордано блесна с три асистенции за успеха с 5:3 над Колорадо вкъщи. Джордано има към този момент 303 асистенции, като се придвижи на 5-о място в листата на клуба по този индикатор, изпреварвайки Джо Нюендайк.

Головете вкараха Микаел Баклунд, Марк Янковски, Елиас Линдхолм, Михаел Фльолик и Матю Ткъчък. Джони Годро пък удължи серията си с точки на 6 мача, а през днешния ден подаде два паса за триумфа. Калгари води с две точки пред Лас Вегас в Тихоокеанската дивизия.
Отава Сенатърс се наложи с 2:1 над Анахайм измежду продължение. Колин Уайт вкара 1:34 минути след началото на спомагателното време, като канадците прекратиха серията си от осем следващи мача без победа. Въпреки успеха, те са на последно място в Атлантическата дивизия с 37 точки. Анахайм е 4-и в Тихоокеанската дивизия с 46 точки.

Уайт получи подаване от Марк Стоун покрай вратата и прати топката до кънката на вратаря Джон Гибсън за 11-ото си попадение през сезона. Боби Райън също беше прецизен за Сенатърс, а вратарят им Андерс Нилсон избави 32 удара.

Райън изравни резултата в 9:23 минута на третия интервал, а това е неговия трети гол или общо 8 точки в 11 мача против някогашния му тим. Якоб Силфверберг се разписа за домакините от Анахайм.