ФЕНИКС (AP) — Антъни Едуардс отбеляза 40 точки, Карл-Антъни Таунс

...

Едуардс отбелязва 40 точки, а Тимбъруулвс изпреварва Сънс със 122-116, за да завърши първия кръг

ФЕНИКС (AP) — Антъни Едуардс означи 40 точки, Карл-Антъни Таунс добави 28 и Минесота Тимбърулвс се отдръпна късно, с цел да победи Финикс Сънс 122-116 в неделя вечер и опустошава серията от плейофите от първия кръг.

Едуардс вкара 31 от своите точки през второто полувреме и приключи 13 от 23 от полето, в това число 7 от 13 от 3- точков диапазон. Продължавайки изкачването си към суперзвездата, 22-годишният състезател направи мощен удар с една ръка, с цел да даде преднина на Минесота със 115-111 с 2:14 до края.

Финикс в никакъв случай нямаше да се възвърне.

Вълците довършиха Слънцата макар 49 точки на Девин Букър при 13 от 21 стрелби. Той също по този начин направи 20 от 21 наказателни удара. Кевин Дюрант добави 33, само че останалата част от тима се бореше.

Минесота завоюва, макар че треньорът Крис Финч напусна мача късно в четвъртата част след непредумишлен конфликт с гарда на Уулвс Майк Конли.

Беше напрегната четвърта четвърт и Слънцата изравниха на 107 при тройка на Ройс О'Нийл при...