Фенербахче показа характер в домакинството си на Сивасспор и се

...

Късен обрат отдалечи фенерите от дъното

Фенербахче сподели темперамент в семейството си на Сивасспор и се наложи с 2:1, макар че четвърт час преди края губеше в резултата. Роберто Солдадо и Мехмет Екичи донесоха скъпите три точки на истанбулския гранд, който последователно се изкачва в класирането, откакто до неотдавна беше директно над изпадащите.

Преди почивката домакините направиха доста пропуски, а това не се промени и през второто полувреме. Ситуацията се утежни още повече в 73-та минута, когато Йозер Хурмаджи даде преднина на Сивасспор. В ответната офанзива Солдаде изравни, а успеха на " фенерите " стана факт след прецизен изстрел от дребен ъгъл на Екичи в 86-ата минута.

Фенербахче към този момент е на 13-о място с 31 точки, единствено на 4 зад петия в таблицата Коняспор. Лидер е Истанбул Башакшехир с 57 точки, следван от Галатасарай (49), Бешикташ (44) и Трабзонспор (40).

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ
ГОЛАМЙСТОРИ
ПРОГРАМА Сюпер лиг 26 кръг, петък 15 март  Фенербахче 2:1краен резулат  Сивасспор