Фенербахче победи с 93:79 (24:23, 18:18, 24:16, 27:22) Цървена звезда

...

Фенербахче не прости на Цървена звезда

Фенербахче победи с 93:79 (24:23, 18:18, 24:16, 27:22) Цървена звезда като хазаин в мач от 7-ия кръг на Евролигата. Турският гранд е с баланс 6-1 и е водач във краткотрайното класиране, а „ звездашите “ са на дъното на таблицата с 1 победа и 6 загуби.

Срещата в Истанбул изглеждаше като дерби в първите 10 минути, в които баскетболистите на Саша Джорджевич съумяха да вземат задатък едвам от точка от непретенциозния си противник. Равностойната игра продължи и до почивката, на която домакините се отдръпнаха с задатъка извоюван в първата част. Третата четвърт се оказа основна и за крайния излаз от срещата. В нея домакините съумяха да пернат с 8 точки, а в последните минути на срещата прибавиха още точки към преднината си за шести триумф в най-комерсиалния клубен баскетболен шампионат.

За Фенербахче Джонатан Мотли приключи с дабъл-дабъл – 25 точки и 10 битки, Мелих Махмутоглу наниза 20 точки, а Марко Гудурич се разписа със 17 точки.

Неманя Недович означи 17 точки, а Лука Вилдоза добави 13.

Снимка: twitter.com/FBBasketbol