Феликс Оже-Алиасим продължава да впечатлява с играта си от началото

...

Ще има нов шампион в Ротердам: Оже-Алиасим детронира Рубльов и ще спори за трофея!

Феликс Оже-Алиасим продължава да впечатлява с играта си от началото на сегашния сезон и откакто по-рано победи на АТР Cup дружно с тима на Канада, през утрешния ден ще спори за купата на АТР 500 шампионата в Ротердам. Днес той прекъсна серията от осем следващи победи в холандския град на миналогодишния първенец Андрей Рубльов и по този начин си обезпечи място в конфликта за трофея след поврат - 6:7(5) 6:4... До този миг канадецът е изгубил всеки от осемте си финала на равнище АТР и на следващия ден ще търси своята първа купа против топ поставения в схемата Стефанос Циципас.

Още от началните минути на срещата руснакът се стремеше да постанова нападателния си жанр на игра, само че Оже-Алиасим успяваше да парира офанзивите на съперника и не му позволяваше да се откъсне в резултата. Сервисът на двамата функционираше на високи обороти, което спомогна за запазването на паритета в геймовете. Подавайки за влизане в тайбрек, международният №7 се поддаде на напрежението и изостана с 0:40, но сподели темперамент и избави 4 сетбола. Последвалият дълъг гейм се развиваше също толкоз равностойно, само че в последна сметка Рубльов бе този, който резервира самообладание и по този начин съумя да открадне този толкоз оспорван дебютен сет.