Федерико Валверде и Марко Асенсио вкараха през второто полувреме и

...

Реал Мадрид съкрати изоставането си от Барселона

Федерико Валверде и Марко Асенсио вкараха през второто полувреме и Реал Мадрид завоюва с 2:0 против Осасуна, съкращавайки преднината на Барселона на върха в испанското състезание по футбол до пет точки. Каталунците обаче играят през днешния ден против Кадис.

Карим Бензема не игра поради травма и Винисиус пое ролята на водач на нападението на първенците. Първото състояние в мача бе точно за 22-годишния бразилец, само че Серхио Ерера едвам избави удара му в десетата минута. Винисиус вкара в 52-та минута, само че това попадение бе анулирано поради засада сега на паса към него.

Осасуна стартира да заплашва вратата на Мадрид при започване на второто полувреме и домакините даже удариха напречната греда посредством Мой Гомес в 62-та минута, а Хон Монкайлоа стреля неопределено от комфортно състояние малко по-късно. Реал Мадрид обаче откри сили за два късни гола. Винисиус асистира на Валверде за 1:0 в 78-та минута и самичък вкара втория гол в 89-та, само че и това попадение бе анулирано поради засада. Секунди по-късно обаче Асенсио засече подаване на резервата Алваро Родригес и оформи крайното 2:0.

Осасуна е на десето място в класирането на Ла Лига с 10 точки над изпадащите и съвсем толкоз зад зона Шампионска лига, написа Българска телеграфна агенция.
Източник: dnesplus.bg