Федерер се класира за 16-ия си четвъртфинал на УимбълдънСветовният номер

...

Федерер се класира за 16-ия си четвъртфинал на Уимбълдън
Свет

Световният номер 2 Роджър Федерер продължи похода си към девета купа от Уимбълдън, откакто победи французина Адриан Манарино с 6-0, 7-5, 6-4 в мач от четвъртфиналите на конкуренцията.

На Централния корт в Ол Ингланд Клъб Федерер стартира безпощадно и даде единствено пет точки на противника си в първия сет, печелейки го с 6-0 за 16 минути игра. 22-ят подложен в схемата Манарино съумя да избави три следващи благоприятни условия за пробив в откриващия гейм на втората част, което му вдъхна убеденост и той заигра по-силно. Двубоят вървеше към тайбрек, преди Манарино да се пропука в 11-ия гейм и да загуби подаването си, след което Федерер нямаше проблеми да стигне до 7-5. В третия сет французинът пропусна три благоприятни условия за пробив при 4-3 в своя изгода и незабавно по-късно позволи пробива. Осемкратният първенец нямаше проблем да затвори мача на личен сервис след час и 45 минути игра, увеличавайки серията си от следващи извоювани сетове на Уимбълдън на 32, единствено два по-малко от личния си връх, подложен през 2005-06. Като допълнение Федерер не е позволил пробив в 81 следващи гейма. За място на полуфиналите швейцарецът ще спори с осмия подложен Кевин Андерсън или французина Гаел Монфис. /БГНЕС
Източник: bgnes.com