Фаворитите за спечелване на трофея в Лига Европа спечелиха победи

...

Фаворитите в Лига Европа гледат към четвъртфиналите

Фаворитите за продобиване на трофея в Лига Европа завоюваха победи - кой по-убедително, кой не толкоз, в първите осминафинали и гледат към идната фаза.

Единствено " Арсенал " направи 2:2 на терена на " Спортинг " (Лисабон), само че го чака реванш вкъщи, заради което възможностите му все по този начин са за предпочитане.

Новината на вечерта е, че " Манчестър Юнайтед " се реваншира ненапълно пред почитателите си за унизителното 0:7 срещу  " Ливърпул " с изразителна победа с 4:1 против " Бетис "  (Севиля) на " Олд Трафорд ". Успехът можеше да бъде и по-убедителен, само че мачът можеше да има и друга орис - при 1:1 гостите удариха греда.

Двубоят стартира чудесно за " алените дяволи ", които поведоха посредством Маркъс Рашфорд още първоначално. В 32-ата Айосе Перес, който носи екипа на " Лестър ", изравни с техничен удар и до края на полувремето домакините бяха комплицирани - назад " Бетис " закупи убеденост и диктуваше събитията. Изтърва цялостен поврат.

След почивката обаче, сходно на реванша с " Барселона ", " Юнайтед " смачка своя противник, като трите гола бяха най-малкото. Разписаха се Антони в 52-ата, Бруно Фернандеш в 58-ата и Вут Вегхорст в 82-ата. Покрай тези попадения бяха направени фрапантни пропуски.
 Фенове на " Бетис " се биха с полицията. Снимка АП/БТА

" Ювентус " взе минимална преднина от един гол против гостуващия " Фрайбург " с гол в 53-тата минута на Анхел ди Мария. " Фрайбург "  също вкара, само че попадението на Лукас Холер бе анулирано поради игра с ръка. Тук има конспирация.

" Севиля " надделя с 2:0 " Фенербахче ", а " Шахтьор " (Донецк) и " Фейенорд " приключиха 1:1.