Фаворитът за спечелване на титлата в баскетболното първенство Левски Лукойл

...

Левски Лукойл завърши годината с убедителна победа срещу Спартак

Фаворитът за продобиване на купата в баскетболното състезание Левски Лукойл приключи с победа 2019 година.
 Балкан приключи годината с трагична победа в Самоков

Ботевградчани надделяха Рилски състезател с едвам точка

" Сините " не позволиха изненада и се постановиха над бойки отбор Спартак (Плевен) с 96-77. Вицешампионите реализираха дванадесети триумф след извънредно безапелационна трета четвърт. В края те не оставиха никакви шансове на гостуващия отбор.

Най-резултатен за столичния отбор беше Христо Захариев с 19 точки, Брендън Йънг наниза 14 точки, а Райън Райт вкара 13 точки. Чавдар Костов се завърна в игра след дълго неявяване и се регистрира с положителния актив 9 точки след три тройки.
 Снимка 459398
Източник:

Домакините имаха преднина от една точка след 10 минути игра - 19-18. Спартак заигра по-добре през втората част и поведе на няколко пъти. Полувремето приключи с пасив за Левски Лукойл - 39-42.

Страхотна серия от 19-2 на " сините " първоначално второто полувреме тотално съкруши плевенчани. След 30 минути резултатът към този момент беше в поза на столичани - 70-56 след 30 минути. В оставащите 10 минути те прибавиха още пет точки за крайното 96-77.