Фалшивите профили във Фейсбук са между 60 и 90 млн.,

...
Фалшивите профили във Фейсбук са между 60 и 90 млн.,
Коментари Харесай

Фалшивите профили във Фейсбук са поне 60 млн.

Фалшивите профили във Facebook са сред 60 и 90 млн., а 3-4% от наличието в обществената мрежа е подправена информация. Facebook пресмята, че към 13% от сметките му са "дублирани ", което значи, че те са профили, ръководени от външен консуматор, или не съществуват, съобщи Ей Ви Клуб.
Много от подправените сметки се употребяват за спам, твърди финансовият шеф на Facebook Дейв Уенър в неотдавнашен диалог с вложителите.
Туитър също рапортува, че близо 5% от потребителската му база или повече от 16 милиона акаунта са подправени, съгласно информация на Дъ Хил.
По тези аргументи Европейската комисия усилва бюджета на външнополитическата работа на Европейски Съюз по стратегически връзки, основана за битка с дезинформацията, която съгласно общността идва най-вече от Русия. Както съобщи ТАСС по-рано за работата на тази група през 2019 година ще бъдат отделени 5 милиона евро, до момента в който тази година нейният бюджет е 1,9 милиона евро.
"Държавите-членки би трябвало също по този начин да добавят тези ограничения (финансови) със свои лични, с цел да се оправят с дезинформацията ", се споделя в документа.
Българският комисар по цифрова стопанска система и общество Мария Габриел показа през днешния ден проекта за деяние на Европейската комисия за битка с дезинформацията онлайн дружно с висшия представител и заместник-председател на Комисията Федерика Могерини, заместник-председателя Андрус Ансип и комисарите Джулиан Кинг и Вера Юрова.На конференцията Мария Габриел акцентира, че би трябвало да се положат всички старания за гарантиране на невмешателство на идните през 2019 година избори за Европейски парламент.
"Днес Европейският съюз показа проект за деяние за битка с дезинформацията в Европа и отвън нея, с цел да отбрани своята демократична система и публичния спор в подтекста на европейските избори през 2019 г, и на националните и локалните избори в страните-членки през 2020 година ", се споделя в изказването на Европейска комисия.
Планът за деяние приканва и за "създаването на институции в Европейски Съюз и страните - членки за бързо предизвестие при положение на продан на данни и за оценки на акциите против дезинформация и известяван за опасност от подправена вест в действително време. " Онлайн платформите би трябвало да обезпечат бистрота на политическите реклами, да усилят напъните си за затваряне на дейните подправени сметки, да маркират известията, автоматизирано популяризирани от ботове и да си сътрудничат с проверяващите обстоятелствата и университетските откриватели. "От януари до май онлайн платформите ще би трябвало да рапортуват на Европейската комисия всеки месец ", декларира комисията.
Източник: bulnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР