Ейбар постигна важна победа с 2:1 каго тост на последния

...

Ейбар обърна Леганес като гост

Ейбар реализира значима победа с 2:1 каго тост на последния в класирането Леганес. Двата отбора се изправиха един против различен на “Естадио Бутарке” в среща от 12-ия кръг на Примера дивисион. Гостите измъкнаха трите точки, правейки цялостен поврат.

Леганес поведе в 6-ата минута с много чудноват гол. Тогава се стигна до ужасно безредие в наказателното поле на гостите, вратарят Марко Димитрович отрази няколко удара по посока на своята врата, а най-после Юсеф Ел-Несири съумя да добута топката във вратата за 1:0.

В 17-ата минута обаче резултатът бе подравнен. Хосе Анхел центрира отляво и Шарлз с глава бе прецизен за 1:1.

В 84-ата се стигна и до цялостен поврат. Фабиан Ореяна напредна отдясно и технично изведе Кике самичък против вратаря, а той невъзмутимо осъществя за крайното 1:2.

Така Ейбар записа втора поредна победа и излезе на 14-ата позиция с 15 точки. Леганес ъпк остава на дъното на класирането с едвам 5 извоювани точки досега.