Европейският шампион Португалия спечели утешителното трето място в Купата на

...

Португалия спечели спора за третото място в Купата на конфедерациите

Европейският първенец Португалия завоюва утешителното трето място в Купата на конфедерациите след инфарктен мач против Мексико. Португалците се постановиха с 2:1 след продължения, макар че изоставаха в резултата до 91-ата минута.

Португалците бяха без огромната си звезда Кристиано Роналдо, който напусна шампионата след отпадането на полуфиналите, а това се отрази на играта им.

Двубоят не стартира по никакъв начин добре за европейските първенци, които изпуснаха дузпа в 16-ата минута. Андре Силва стреля в долния десен ъгъл, само че Гийермо Очоа мазета.

Това подейства мотивиращо на мексиканския тим, който стартира да играе с много огромно самочувствие. Южноамериканците дебнеха за възможностите и дочакаха до 54-ата минута, когато поведоха.

© Reuters

Хавиер Ернандес центрира остро от дребен ъгъл, а топката изненада централния бранител Нето, отбивайки се от крайници му и влизайки в личната му мрежа.

До края на постоянните 90 минути Мексико имаше отлични шансове да вкара втори гол, само че не го стори и си заплати.

© Reuters

Пепе в борба с Лаюн от Мексико.

Времето към този момент изтичаше когато резервата Куарешма центрира, а Пепе със сетни старания засече топката в мрежата – 1:1!

Португалия натисна в продълженията и обсади вратата на Гийермо Очоа. В 105-ата минута съдията отсъди втора дузпа за европейския първенец след игра с ръка на Лаюн.

Този път другият състезател с фамилия Силва - Адриен стреля мощно в левия ъгъл на Очоа и беше прецизен.