Европейските шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева отпаднаха на четвъртфиналите

...

Сестри Стоеви загубиха от световните шампионки на четвъртфиналите на турнира в Германия

Европейските шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева отпаднаха на четвъртфиналите на двойки дами на шампионата по бадминтон от Световните суперсерии 300 в Мюлхайм (Германия) с награден фонд 150 хиляди $.

Поставените под номер 7 в схемата българки изгубиха в оспорван дуел от международните шампионки и трети сложени Маю Мацумото и Вакана Нагахара (Япония) с 13:21, 21:18, 13:21 за 62 минути.

Срещата сред българките и японките беше избран от уредниците за мач на деня.

Сестрите, които са осми в международната класация, изгубиха първия гейм, само че играха ужасно във втория и изравниха резултата.

Във втората част японките имаха задатък от 17:15, само че Стефани Стоева и Габриела Стоева взеха четири следващи точки за 19:17, след което затвориха гейма с 21:18.

В третата част международните шампионки поведоха с 11:5 и 14:8 и умерено затвориха мача. Така Мацумото и Нагахара не престават на полуфиналите в шампионата.