Европейските шампиони Габриела Стоева и Стефани Стоеви отпаднаха на полуфиналите

...

Сестри Стоеви отпаднаха на полуфинала в Барселона

Европейските първенци Габриела Стоева и Стефани Стоеви отпаднаха на полуфиналите на двойки дами на шампионата по бадминтон от Световните суперсерии 300 в Барселона (Испания) с награден фонд 150 хиляди $. Поставените под номер 1 в схемата българки изгубиха в оспорван дуел от шестите в схемата Со Еон Ким и Хъ Йон Кун от Република Корея с 19:21, 21:18, 17:21 за 77 минути.

Сестрите, които са номер 8 в международната класация на двойки, поведоха в края на втория гейм с 19:17 и след 21:18 изравниха резултата. В третата част още веднъж се игра равностойно, само че корейките взеха задатък от 19:15. След това българките завоюваха две следващи точки, само че след нови две съперничките им затвориха мача.