Eвертън записа втора поредна победа в английския шампионат. Мечтите на

...

Шампионските амбиции на Евертън се увеличават, карамелите надвиха и Кристъл Палас

Eвертън записа втора поредна победа в британския шампионат. Мечтите на " карамелите " за блестящ сезон бяха подхранени след значим успех при гостуването на Кристъл Палас с 2:1. По този метод момчетата на Карло Анчелоти са с цялостен точков актив след изиграването на три срещи.

Кристъл Палас пък не съумя да се възползва от инерцията, която " орлите " безспорно получиха при изненадващата си победа като посетител с 3:1 над Манчестър Юнайтед на старта.
 Манчестър Юнайтед победи Брайтън с 3:2
Няма подобен мач! Юнайтед победи Брайтън отвън продължението, в мач с четири греди, анулирани голове и дузпи

Гол на Фернандеш от дузпа след приключването на добавеното време постави точка на разногласието

Двубоят на " Селхърст Парк " бе решен през първата част, когато паднаха всички попадение в мача.
 Снимка 497951
Източник:

Доминик Калвърт-Люин откри резултата в 10-ата минута за гостите. Хамес Родригес показва отличен взор върху играта, пускайки доста добър пас за Шеймъс Колман. Ирландецът незабавно продължи за своя централен нападател, който от близко разстреля Висенте Гуаита.

Палас съумя да отговори на предизвикването в 26-ата. Андрос Таузънд центрира от корнер, Шейку Куяте бе пропуснат на далечната греда и за снажния африканец не остана нищо друго, с изключение на да прониже ливърпулци с глава.

Крайното 1:2 пък бе завършено в 40-ата минута. Люка Дин игра с ръка, а бранителят Уорд спря кълбото с ръка. Реферът Кевин Френд изгледа обстановката с ВАР, след което отсъди дузпа. Зад топката застана Ричарлисон, който с преобладаващ изстрел съумя да преодолее Гуаита.
 Юрген Клоп смята, че богатите клубове би трябвало да оказват помощ на дребните

" Най-нормалното нещо е хората в по-изгодна позиция да оказват помощ на хората в затруднено състояние "

През втората част двата отбора задържаха оптимално интригата на " Селхърст Парк ", само че въпреки всичко трите точки бяха за Евертън. В идващия кръг момчетата на Анчелоти играят с Брайтън вкъщи. Кристъл Палас гостува на Челси.