Евертън влезе в топ 6 на временното класиране на Премиър

...

Един гол стигна на Евертън да влезе в топ 6

Евертън влезе в топ 6 на краткотрайното класиране на Премиър лийг, откакто победи с 1:0 Кардиф Сити на " Гудисън Парк ". " Карамелите " от самото начало преобладаваха във връзка с контрола на топката, само че съумяха да наложат действителен напън едвам лед почивката. Гилфи Сигурдсон (59') означи единственото попадение с добавка от близко, откакто преди този момент Нийл Етеридж мазета удар на Тио Уолкот.

Евертън можеше да победи и по-изразително, само че Етеридж избави удари на Ричарлисон, Тосун и Лукман.

Този резултат прати Кардиф в зоната на изпадащите. Уелският отбор има осем точки след 12 изиграни кръга, като единствено една от тях е реализирана надалеч от вкъщи. Евертън пък към този момент има 22 пункта, като " карамелите " изпревариха Манчестър Юнайтед. СТАТИСТИКА ТУК! МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! КЛАСИРАНЕ ТУК! Премиър лийг 13 кръг, събота 24 ноември  Евертън 1:0краен резулат  Кардиф Сити